Esmaspäev, 20. veebruar 2012

Mumballup 3s nädal. 13 ptk


Oleme siis nüüdseks juba 2 nädalat nikerdanud siin neid vihmuteid ja kaevanud ja mässanud. Homme on teise nädalala laupäev ja peak suur grill ja pidu olema tiigiääres. Bändide ja veesuuskad jne.

Eile oli neljapäev ja neljapäeval pidi olema kõva pidu pubis ja kohalik loterii. Läksime siis ka sinna vaatama, sest nii oli siin kombeks. Kohale jõudes oli juba suur seltskond rahvast seal ootamas ja väljas laudade taga istumas. Kõige põnevamaks ostusus üks laud kus kaks keskeas härrasmeest kärbseid lauapeal selili ehmatasid. Lugu oli järgmine, kärbesteks on suuremad nagu meie parme meenutavad rohelised elukad, üks oli siis kinni püütud ja tiibadest eemaldatud. Nõnda ta siis nõutult ja nukral ilmel mööda lauda paterdas edasi tagasi, endal meeletu suurusega lont nina all kaasa vedada. Ja siis mingisugusel suvalisel hetkel ehmatas teda üks lauas istuja, pistes pea kärbsele ligidale ja kätega vehkis. Pea igakord kärbes ehmatas ja hüppas selili. Härrasmehed raksusid kõvasti naerda samuti igakord, nagu see fenomen oleks just esimest korda juhtunud ja nad nagu näeks seda esmakordselt. Niisiis teadis juba terve ümbritsev seltskond naeru järgi ära millal kärbes selili ehmatati jälle. Väga kift oli seda etendust jälgida, eriti just ühe härra väljanägemist arvestades. Paksuke, pikk peenike punakas pats selja taga ja suur punakas habe ees. Eks kärbse üle naermist turgutas ka lauapeal olev eelneva kanepipläru koni.

Peatse läks pimedaks ja läksime sisse ära. Sattusin jutuhoogu baarimees Leega, kellest eelnevas osas ka veits juttu tegin. Lee jutust on raske aru saada, sest ta on mälleris iga päev. Küll aga pakkus mulle huvi tema mõni päev tagasi letil olnud kullasõelumistaldrik koos selles vedeleva kullatolmuga. Uurisin selle järele ja ta üritas kangesti meenutada kus ta selle jättis. Lõpuks tõi kaks LED pealampi ja ütles et lähme, võta osta üks õlle ka kaasa ja lähme. Ma ütlesin et mul pole raha enam, sis vana võttis külmikust õlle ja pistis pihku ja nohises midagi mokaotsast. Baarmani käest tasuta õlut saada... elu.

Läksime maja taha totaalsesse kottpimedusse oma lampidega ja kolasime tema suure liinibussitaolise matkabussi läbi kust leidsime siis kullataldriku ja kivikamaka mille seest ta seda kulda välja sõelus. Väga põnev oli kahekesi istuda pealampide valgel ja vaadata kuidas kullatolm teise sodi seest välja ilmub. Kuld on raskem ja vajub põhja kui loksutad ja kergem sodi katab ta ära. Siis hakkad vaikselt ringe tegema ja vesi viib pealt sodi ära ja toob kulla välja. Leel oli nii peenike kullatolm, et midagi sealt kätte saada on kätega võimatu. Vajalik mingid kemaikaalid, elavhõbedast rääkis ka. Lõpuks mainis ta ka koha kus ta selle rusikasuuruse kamaka kaasa võttis. Pidi olema vana suletud kullakaevandus. Eks me tulevikus näe kui suletud ta siis tegelt on.

Eemal paaris kohas on tulekahjud, mõni hommik toob paksu suitsu meile, kus nähtavus jääb 100m kanti, siis kaob jälle suits ära nagu poleks midagi olnudki.

Kätte jõudis kauaoodatud laupäev. Grill ja suur pidustus tiigi ääres. Kohal oli väike kiirpaat mis meeletul kiirusel edasi tagasi sõelus ja enda järel täispuhutud suurt rõngast vedas ja inimesi vett üritas kummuli keerata. Suur silindrikujuline gaasigrill, kuhu pandi pool siga vardasse ja väike mootor keerutas siga ringi. Pimeduse saabudes astus lavale bänd, trumm, bass ja kitarr. Kitarri mängis Nigeli poeg. Mängiti kantrit ja roki taolist. Õnneks oli kogu pidu piisavalt igav, et seal koguaeg passida, seega istusin ma suurema osa meie putkas ja vahtisin arvutist filme.

Tänane hommik tõi kaasa kolmadanat korda siin olles ühe ja sama tühja esikummi. Kord juba sai siin õhukumm sisse pandud, siis see vahetatud ja ikka on tühi. Keegi ei tea. Peab jälle sellega aega raiskama

Eile siit 40 km eemal oli suurt kantrifestival, 15000 osavõtjaga jutu järgi, käisime iiri töökaaslasega korra seal aga midagi silma ei hakanud ja maru mõtetu tundus. Tagasitulles oli vähemalt avarii meie teeotsas. Juba teine nädala jooksul. Esimest ma rohkem ei tea, aga seekord oli vahtralehega tüdruk sõidupealt nätsu aknast välja visanud ja auto üle kontrolli kaotanud ja kraavi ta kihutaski. Kõik rattad olid all kõverad ja klaasid puru ja auto kriibitud. Politsei takistas ära kõik ja täis mäng.

See nädal kui linna lähme söögiringile, üritan ära teha auto kindlustuse, 350 dol pool aastat ja üritan kullasõelumispanni osta. Jääme lootma.

Selle kahe nädala jooksul oleme näinud kolme madu, 2 neist lasti jahipüssist maha aga kolmas lipsas üle tee minema, üritasime bagiga üle sõita aga ei õnnestunud.

Poes käidud, kindlustuse tegemine tundus liiga igav - ostsin ainult kullasõelumispanni..
USSI VIDEO KA

http://www.youtube.com/watch?v=7EMwSVafoy4


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar